FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co posloucháš?

2 posters

Goto down

Co posloucháš? Empty Co posloucháš?

Příspěvek pro Hurricane 28/12/2020, 16:21

Trošku netradiční a možná hloupý název rubriky ale vysvětlím. Kolem GnR se toho moc neděje takže mě napadlo - s některými uživateli zde máme společný hudební vkus. Padly tu formace mimo tedy GnR projekty (ty vynechme zde úplně) jako jsou Pink Floyd, Alice In Chains nebo Soundgarden. To máme rádi. Ale zkusme si udělat takový průřez GnR komunitou? může to být zajímavé. Prostě dejme dohromady cca 10 interpretů které rádi posloucháme a zkusme si je i doporučit, třeba si rozšíříme obzory Wink

P.S. Pochopitělně vynechávám Snakepit, GnR, Neurotic Outsiders....cokoliv v čem kluci z GnR jeli.

Moje TOP 10 je následující

1. Pantera (Groove/thrash metal) - éra od desky Power Metal (1988), ovšem není ještě to typické, ačkoliv i na těch starších Glam deskách by jste si přišli na své, Dimebag měl neskutečný talent, řekl bych lepší a větší než Zakk Wylde či Slash.....


2. Alice In Chains (Grunge/Sludge metal)
3. Pink Floyd (Progressive rock)
4. Soundgarden (Grunge/Heavy metal)
5. Black Label Society (Heavy/groove/southern metal)
6. Type O Negative (Gothic-doom metal)
7. Sepultura (Thrash/groove metal)
8. Down (Sludge/doom/southern metal)
9. Evanescence (Gothic/nu metal)
10. Corrosion Of Conformity (Sludge metal/Stoner rock/Southern rock)

Co se týče desek jednotlivých interpertů

Pantera-Tady cokoliv od Cowboys from hell (1990). Každá ta deska je jiná a má aspoň jednu hitovku.
AIC-Těžko vydzvihnout jen jednu. Ale asi nejsilnější je deska Dirt (1992) z desek s Laynem Staleyem. S Williamem je to pak Black Gives Way To Blue (2009), ale AIC nemají špatné album, jediné slabší je snad deska z roku 2013 The Devil Put Dinosaurus Here.

Pink Floyd- Hodně složitá věc. Třeba k desce Animals musí člověk dozrát. Ale na první poslech je určo skvělý tah The Wall (1979) případně legendární The Dark Side of the Moon (1973) která má samé hitovky.

Soundgarden- rozhodně deska Badmotorfinger (1991), ta se povedla jako celek. U ostatních desek je to už jak co ale následující 2 desky jsou též vynikající.

Black Label Society- tady mám hodně oblíbený alb. Ale hodil bych Pride & Glory (1994) kdy to měli ještě se starý stejnojmenným názvem, super věc. A pak se dost povedla Order of the Black (2010) to je hodně topová deska. Ono u BLS si najít to své je těžké, Zakk to má takový.....až na poslední 2 desky, to jsou slabší kousky.

Type O Negative - World Coming Down (1999) a Life Is Killing Me (2003). Tyhle desky doporučuji, znějí skvěle a užijete si to. Peter Steele měl úžasný hlas a charisma. Nicméně nějáké hitovky najdete i na albech před a pod (např legendární Black No.1 či Christian Women).

Sepultura - tady tak od Beneath the Remains (1989) do Roots (1996). Mě osobně první učarovalo album Chaos A.D. z roku 1993, kouzlu a genialitě desek BtR a Arise (1991) jsem podlehl později. Chaos A. D. na první poslech asi ideální volba.

Down - Určitě první dvě desky, NOLA (1995) a A bustle in your hedgerow (2002). Super desky, někdy brutálnější a někdy příjemně pomalé.....Mimochodem Down je super kapela složená z Phila Anselma (ex Pantera), Peppera Keenana (C.O.C.), Kirka Windsteina (Crowbar), Pat Bruderse (St. Vitus, ex Crowbar) a Jimmyho Bowera (Eyehategod) - uvádím to proto že Phil spolupracoval i s Duffem McKaganem a to v rámci písně Would na koncertech v roce 2005 kdy se Alice In Chains vraceli. Vztahy mezi nimi zůstali dobré, Down mají ve zvyku užívat jako zakončovák z debutové desky skladbu Bury Me In Smoke, běžné je že se tam během závěru této sjkladby mění členové a Down tímto stylem mizí z podia......a roku 2011 takto převzali při této skladbě štafetu členové formace Loaded, tedy Duffova kapela. A Pepper Keenan byl kámoš s Chrisem Cornellem ze Soundgarden+v roce 2003 kandidát na post basáka v Metallice (kde se kámoší dost s Hetfieldem).

Evanescence - to je prostě úžasná věc. Nikdy nevydali špatnou desku, samý hitovky není to otravný.....snad jen ta nová tvorba bude horší, přiznám se že nejnovější jsem zatím neslyšel, ale kdo by neznal Bring me to life....

Corrosion of Conformity (C.O.C.) - Tohle je taky super věc, Příjemně našlápnutý. Místním GnR fans doporučuji desku Wiseblood (1996) případně Deliverance (1994). Je to na prvotní seznámení s nimi asi ideální. Osobně mám ale raději jejich tvrdší hudbu, uměj to skvěle prodat a je škoda že zůstali opomenuti na okraji toho hlavní proudu kam šli ostatní kapely té doby.
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

Co posloucháš? Empty Re: Co posloucháš?

Příspěvek pro jamillos 29/12/2020, 09:37

Inu, já například bych to musel dělit na to, co poslouchám běžně a k čemu tíhnu víc poslední dobou. 
O žebříčky se ani nebudu pokoušet, takže kromě Guns jsou to Pink Floyd, Soundgarden, Jane’s Addiction, Rush, Fun Lovin‘ Criminals, Tool, občas Alice in Chains, Therapy?, AC/DC, Grateful Dead, Joe Satriani, Ian Gillan, případně i něco z českýho metalu a českých vod obecně atd., je toho hodně. 

V současnosti ale jedu víc klidnou, až meditativní hudbu, takže tam mám třeba: Dead Can Dance, Enya, Glen Velez, Chris Rea, Khaled (myslím toho Afričana, ne toho DJ), Mike Oldfield, Phil Thornton, Robert Plant, Sting a další. 
Je fakt, že si poslední dobou pouštím muziku víc jako kulisu a sháním míň novejch desek, čímž se mi zase rozrůstá seznam věcí, který si teprve chci pořídit.

Ohledně těch nahoře: 
Pink Floyd – zejména sedmdesátky a pak Gilmourova verze PF; dál taky sólovky 
Soundgarden – hlavně Superunknown (je v mý top ten vůbec) a následný alba 
Jane’s Addiction – vlastně všechno, moc toho nemají; s touhle kapelou jsem se seznámil až někdy v posledních deseti letech, ačkoli jsem o ní samozřejmě slyšel už dřív. 
FLC – tohle normálně není můj šálek kávy a líbí se mi od nich jen něco, ovšem album 100% Colombian je taktéž v mý top ten. Naprosto skvělý hudební dílo. 
Therapy? – s touhle bandou jsem se stejně jako se Soundgarden seznámil roku 1994 díky Mtv a od tý doby je mám rád. Akorát jsem ještě neslyšel poslední desky.
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1633
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru