FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Řekli o nich...

2 posters

Goto down

Řekli o nich... Empty Řekli o nich...

Příspěvek pro Hurricane 23/10/2021, 13:16

Jak se člověk zajímá o své oblíbence (nejen GnR) tak je vzájemné ovlivňování číslo 1, GnR jsou tak možná větší kapelou než se může zdát - jejich směry od hard/blues rocku směrem k nádechu grunge, industrial metalu, rap metalu/nu metalu ale i thrash metalu. A tak se podělím zase o jeden nález z let 2016/17 asi:¨

Vinnie Paul (R.I.P. 2018) říká, že Pantera zahrála každou skladbu Guns N' Roses
z Appetite For Destruction, než se proslavila.

Bývalý bubeník Pantery, Damageplan a Hellyeah říká, že než podepsali svou první velkou nahrávací smlouvu, byli v Panteře posedlí debutovým albem Guns N' Roses z roku 1987.

„Bylo to obrovské, člověče. Než Pantera dostala nahrávací smlouvu, vyšlo to album a my jsme zahráli téměř každou skladbu na té desce.

„Byli jsme takoví fanoušci hudby. A té desce trvalo asi rok, než se chytla, a pak se chytla. Páni, je to jedna z mých vůbec nejoblíbenějších desek. Welcome To The Jungle dodnes slyšíte před každým fotbalovým zápasem, a před každým hokejovým zápasem také nechybí."

"A je skvělé, když existuje píseň, která má takový život." A pak to samozřejmě že jsou zpět a na turné. Viděl jsem je minulou noc tady v Dallasu a přišlo mi to úžasné."

"Opravdu bych byl rád, kdyby se jim podařilo dostat Adlera zpátky do kapely a samozřejmě Izzyho , ale víte, vidět Slashe, Axla a Duffa pohromadě bylo opravdu úžasné. A ty písničky... Lidi na ně chodí, protože je chtějí slyšet; jsou to jedny z nejlepších rockových písniček vůbec. A myslím, že to tak trochu přirovnám k tomu, když lidé, kteří byli starší než my, přišli v 70. letech s Beatles nebo Led Zeppelin; Guns N' Roses pro nás byli tou kapelou. Takže tuhle desku miluju."

"Viděl jsem Guns mnohokrát, mnohokrát, a říkám vám, chlape, že tohle je, myslím, to nejlepší, co jsem kdy Axla viděl, chlape," řekl. "Je opravdu přesný a zpívá skvěle. A Slash, který už tak dlouho dělá svou sólovou věc, měl vždycky svůj hlas na úrovni. Takže je skvělé vidět, že ti dva jsou s těmi písněmi zase v plné síle."

Vinnie také mluvil jak by chtěl aby vypadal jeho pohřeb:

Zesnulý bubeník Pantery Vinnie Paul v rozhovoru pro Metal Hammer řekl, že si přeje, aby na jeho pohřbu zazněla skladba Appetite For Destruction od Guns N' Roses.

"Opravdu bych chtěl vybrat album, které by bylo zatraceně zábavné, jako třeba zasraní Guns N' Roses. Chtěl bych, aby lidé oslavovali to, co jsme dokázali, a skutečnost, že jsme měli skvělý život. Nechtěl bych, aby můj pohřeb byl smutná, sentimentální záležitost. Měl bych tam celé album, ale 'Paradise City' a 'Welcome To The Jungle' by vyzařovaly pozitivní atmosféru."

Vinnie Paul zemřel v pátek ve věku 54 let. Zemřel zřejmě ve spánku ve svém domě v Las Vegas.

Vinnieho tělo bylo předáno soudnímu lékaři, aby určil oficiální příčinu smrti, poté bude jeho tělo letecky přepraveno do Texasu, kde bude pohřbeno mezi jeho matkou a bratrem.

Členové Guns N' Roses Slash a Duff McKagan vzdali Vinniemu hold: "Dnes přišla tragická zpráva o Vinniem Paulovi. Byl to jeden z nejvřelejších lidí, které jsem znal. Opravdu dobrý a zábavný přítel. Budeš nám chybět víc, než jsi mohl tušit. RIP kámo." Duff uvedl ve svém vlastním tweetu: "RIP Vinnie Paul. Kamarád. Humorista. Drsný bubeník. Všestranně dobrý člověk. Upřímnou soustrast rodině. Budeš nám chybět, brácho..."

Poznámky ode mě:
-Pantera hrála v 80.letech glam/heavy, stylově něco mezi Judas Priest, GnR a Mötley Crüe.
-Zakk Wylde, který jak víme byl kandidátem do GnR, a pravděpodobně jednou z věcí sporu Slash/Axl (neboť se Slash zjevně při turné se Snakepitem v 95 dozvěděl že skupina se Zakkem dále jammuje, navíc se objevovaly "ověřené" zprávy že Zakk Slashe nahradí, později (2000) Slash mluví o Zakkovi jako bývalém dobrém příteli) byl velmi dobrým přítelem Dimebaga Darrella, Vinnieho mladšího bratra zavražděného roku 2004.
-Někde jsem četl že Vinnie Paul a Duff McKagen spolu (možná ještě s Izzym??) jammovali a bylo blízko k "projektu". Bavíme se cca o roce 2006, ale je to X let zpět.
-Duff McKagan v roce 2005 vystoupil jako druhý kytarista s Alice In Chains, za mikrofonem stál frontmen Pantery Phil Anselmo. Pantera a AIC měli velmi blízký vztah. McKagan se svými Loaded objel i několik turné po boku Anselmových Down, přebírali od nich doslova hudbu - Down během písně Buried Me In Smoke předali podium a nástroje Loaded kteří píseň dohráli a navázali vlastním setem.

Řekli o nich... E72ee95632242d494f8e86e9e332a355
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

Řekli o nich... Empty Re: Řekli o nich...

Příspěvek pro jamillos 23/10/2021, 15:44

Super!
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1633
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

Řekli o nich... Empty Re: Řekli o nich...

Příspěvek pro Hurricane 12/3/2022, 20:40

Dnes tu mám dalšího velkého hudebníka - Jerryho Cantrella.

Jerry je kytaristou Seattlovských Alice In Chains (Grunge/Sludge metal), krom toho nahrává sólově a na jeho poslední desce Brighten (2021) mu basskytaru obstarává, jak jinak seattlovský synek Duff McKagan.

Během reunionu AIC (2005/6) zde Duff hrál druhou kytaru, skupina působila jako super kapela - protočila se tam jména po boku AIC jako Maynard James Keenan (Tool), Phil Anselmo (Pantera, Down) či James Hetfield (Metallica).

V minulosti také Jerry hrál akusticky Pink Floydí skladbu Wish You Were Here po boku Slashe a kytaristy Rage Against The Machine Toma Morella. Se Slashem takto vystoupil víckrát, tutéž skladbu hráli i v doprovodu Coreyho Taylora ze Slipknot.

V roce 2020 pak k 96. narozeninám s Duffem nahrál skladbu pro ex-prezidenta USA Jimmyho Cartera.

Příkládám rozhovor z BBC kde se Jerry vyjádřil i ke Guns, vybral jsem jen věci co se týkají GnR:

Kytarista skupiny Alice in Chains Jerry Cantrell se v rozhlasové stanici BBC rozpovídal o některých svých hudebních vlivech a oblíbených skladbách a zmínil se o Guns N' Roses, Metallice, Sammym Hagarovi a dalších.

Cantrell propaguje nové sólové album s názvem "Brighten".

Novinář: "Vy a baskytarista Duff McKagan se znáte dlouho, že?"

Jerry: "Jo, ano, jsme staří. Je to v pořádku, můžeš být starý kožený pes a pořád hrát rock'n'roll."

N: Kdy jste se poprvé setkali?
J: "Asi koncem 80. let, od té doby jsme přátelé. On a Slash, s oběma těmi kluky jsem si vytvořil opravdu blízký vztah."

J:"Byli pro nás velmi důležitou kapelou a inspirovali nás. Byli součástí větších změn v hudbě konce 80. let, kdy docházelo k jejímu obratu, kapely jako Nine Inch Nails, Jane's Addiction a Guns N' Roses..."

J:"Na obzoru byla změna."

N:Vybral jste si [do pořadu] skladbu Metallicy, což mě nepřekvapuje, ale chci vědět, proč jste si vybral právě tuto skladbu. Vybral jste si 'For Whom the Bell Tolls' z roku 1984.

J:"Věděl jsem o nich už dřív, ale nevím, čím to je, že zrovna tahle skladba je se mnou opravdu spojená."

Další rozhovor:

Kytarista skupiny Alice in Chains Jerry Cantrell hovořil v pořadu Q104.3 New York o Guns N' Roses, baskytaristovi Duffu McKaganovi, Eltonu Johnovi, Metallice a dalších.


N: "Musím se zmínit o některých dalších lidech na této desce, včetně Duffa McKagana, který hraje na basu v několika skladbách, a dokonce tě produkoval, když jsi hrál na basu v písni 'Siren Song',"


J: "Jo, to udělal. Duff je můj starý kamarád a je to člověk, kterého jsem vždycky obdivoval. A v té či oné podobě jsme spolu jamovali.

J:"Když jsme začali koncertovat s Alice, připojil se k nám na mnoha koncertech, hrál na kytaru a prostě se s námi potloukal, poskytoval nám podporu a byl naší součástí, abychom se rozjeli.

J:"To pro mě hodně znamenalo. Jeho kapela byla pro Alice in Chains v době, kdy jsme se formovali, opravdu inspirativní.

J:"A oni [Guns N' Roses] se lámali a byli něčím novým, co vycházelo ze starého. Sednout si k němu a hrát s ním je zážitek vzbuzující respekt.

J:"Je tak rychlý a tak talentovaný, že může jít kamkoliv, kam chce. A jednou za čas vás překvapí.

J:"Poslechl si demo baskytary v 'Siren Song' a říkal: 'Člověče, to bys neměl měnit, to je opravdu dobrá basová linka.

J:"A já na to: 'Dobře,  ale ukaž mi, jak to mám hrát, abych nezněl jako kytarista hrající na basu. Tak mi dal pár tipů.

J:"Ale bylo to skvělé. Měl v úmyslu zahrát jen jednu nebo dvě písničky, ale jakmile jsem ho posadil na židli a dokončili jsme tu jednu nebo dvě, na kterých jsme pracovali, říkám mu: 'Co třeba tuhle? Co třeba tahle?

J:"Než jsem se nadál, tak za dva dny vyťukal pět nebo šest písniček."

Cantrell také v minulosti řekl ke Guns toto:

Axl Rose kdysi vyhodil demo Alice in Chains na koncertě Guns N' Roses. Podle Cantrella to bylo vtipné.

J:"Když jste mladá kapela, nosíte s sebou demokazetu, abyste ji možná dostali k někomu, kdo by s ní třeba mohl něco udělat nebo vám otevřít dveře,"

J:"Měli na nás obrovský vliv, hráli na koncertě v Seattlu a já mu na něm předal demokazetu.

J:"Ve vší počestnosti, on ji nevyhodil, vyhodila ji jeho ochranka. Podal ji svému ochrankáři, když odcházel, a ten ji vyhodila.

J:"Takže to nebyl Axl, ale jeho ochranka."

Řekli o nich... G_duffjerry_10820
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

Řekli o nich... Empty Re: Řekli o nich...

Příspěvek pro Hurricane 14/3/2022, 12:25

Pro dnešek tu mám Stona Gossarda z Pearl Jam:

Kytarista skupiny Pearl Jam Stone Gossard v rozhovoru s Anne Ericksonovou hovořil o Guns N' Roses, úspěchu Pearl Jam, seattleské scéně a dalších tématech.

Na otázku, co si myslel o GN'R, když koncem 80. let vstoupili na scénu, Stone odpověděl:

Stone: "Pro mě, když Guns N' Roses přišli, byli osvěžující v tom smyslu - ne nutně v každé písni, ale slyšel jsem tam prvky Seattlu.

S: "A byli mnohem tvrdší než to, co se v té době dělo v Los Angeles. 'It's So Easy', 'Mr. Brownstone', 'Welcome the Jungle' - všechny ty skladby jsou fenomenální, jsou prostě neuvěřitelné.

S: "Miluju hard rock, takže to pro mě nebyl žádný skok. Ale myslím, že Duff byl v té kapele tím punkovým prvkem, myslím, že on je tím prvkem, díky kterému se ta tvrdost také projevuje.

S: "Je to překvapivý a vzrušující příběh a hudba mluví sama za sebe. Opět si ji můžete pustit a tak nějak si říct: 'Tohle je super'. Okamžitě o tom nemusíte nijak zvlášť přemýšlet. A aranžmá písní..."

Řekli o nich... Stonegossardrevolver2022_638
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

Řekli o nich... Empty Re: Řekli o nich...

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru