FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A to jste věděli, že...?

3 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

A to jste věděli, že...? Empty A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 17/7/2018, 07:13

- Axl volal Izzymu před koncertem Rock in Rio 2001 a zval ho, ať se zúčastní. Izzy to ale odmítl. Měl vlastní koncerty a s Axlem to prý bylo těžké.

- Podle Marca Cantera Axl řekl, že Slash mohl být na ChD, kdyby se býval omluvil za lži, které o něm v médiích řekl...

- Izzy s Duffem v roce 1995 nahráli nějaké písničky pro GN’R. Pár měsíců se nic nedělo a pak zavolal Axl a řekl si o nahrávku. Jednou z písniček byla Down by the Ocean, kteroužto Axl snad před lety i potvrdil na internetu.


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:26, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 19/7/2018, 20:05

- Na obalu desky Appetite for Destruction měl být původně onen obrázek s robotem, který je uvnitř, ale na stížnosti prodejců to vydavatelská společnost stáhla, takže byl nakonec nahrazen oním křížem.

- V roce 2011 Axl ovšem řekl, že původně navrhoval dát na obal fotku vybuchujícího Challengeru; bylo mu ale řečeno, že má špatný vkus...


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:26, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 11/6/2019, 17:44

Povídání k Rapidfire v angličtině. Ještě jsem to nečetl, ale vypadá to zajímavě.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:27, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 3/7/2019, 07:40

- St. Louis 1991: Onen fanoušek fotící si kapelu nebyl zdaleka jediným problémem ten večer, ve skutečnosti byl pouze tou poslední kapkou.

Včera bylo výročí tohoto koncertu. Tady je link se spoustou informací, rozhovory s muzikanty, novinovými výstřižky atd.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:27, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 31/8/2019, 07:34

Ve světle nejnovějších leaks z roku 1999, retrospektivně poodhalujíce jeden z mnoha závojů tajemna kolem Chinese Democracy, aneb kdo měl a kdo neměl pravdu (aneb pozdravuji všechny ty "Axl se s tím sral deset let" novináře):

Bob Ezrin (jeden z producentů Chinese Democracy, kterého přivolal na pomoc producent Jimmy Iovine z Interscope/Geffen/A&M) o rozhovoru s Axlem v roce 2000:

Sedli jsme si a Axl mi začal říkat, že album je hotový. A já říkám: "Ještě nejsme připraveni tuhle desku smíchat. Ta deska na to není připravená. Jsou tam dvě skvělý písničky a já vím, že máš na víc – proto jsem tady. Jsi skvělej talent a dělal bych ti medvědí službu, kdybych ti neřekl pravdu, a sice že většina těch písniček za moc nestojí. Ale hrozně rád bych ti s tím pomohl a věřím, že je možný to zlepšit, pokud na tom chceš dál pracovat."
Axl řekl: "S tím nesouhlasím. Jsme připraveni na míchání."
A já mu řekl: "Moje číslo máš. Pokud změníš názor, dej mi vědět, ale teď už musím jít..."
Odešel jsem a to bylo naposled, co jsme spolu mluvili.


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:27, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 4/9/2019, 15:53

jamillos napsal:Ve světle nejnovějších leaks z roku 1999, retrospektivně poodhalujíce jeden z mnoha závojů tajemna kolem Chinese Democracy, aneb kdo měl a kdo neměl pravdu (aneb pozdravuji všechny ty "Axl se s tím sral deset let" novináře):

Bob Ezrin (jeden z producentů Chinese Democracy, kterého přivolal na pomoc producent Jimmy Iovine z Interscope/Geffen/A&M) o rozhovoru s Axlem v roce 2000:

Sedli jsme si a Axl mi začal říkat, že album je hotový. A já říkám: "Ještě nejsme připraveni tuhle desku smíchat. Ta deska na to není připravená. Jsou tam dvě skvělý písničky a já vím, že máš na víc – proto jsem tady. Jsi skvělej talent a dělal bych ti medvědí službu, kdybych ti neřekl pravdu, a sice že většina těch písniček za moc nestojí. Ale hrozně rád bych ti s tím pomohl a věřím, že je možný to zlepšit, pokud na tom chceš dál pracovat."
Axl řekl: "S tím nesouhlasím. Jsme připraveni na míchání."
A já mu řekl: "Moje číslo máš. Pokud změníš názor, dej mi vědět, ale teď už musím jít..."
Odešel jsem a to bylo naposled, co jsme spolu mluvili.

A to potvrzuje fakt že deska měla vyjít v 2000 resp. 2002. Proto asi název 2000 Intentions.
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 13/9/2019, 06:48

Brian May hrál ne na jedné, ale hned na třech písních pro Chinese Democracy. Rozhovor z roku 2000 pro BBC Radio One Rock Show, kde mluví o albu, spolupráci s Axlem atd.:

[You must be registered and logged in to see this link.]


EDIT:
Catcher in the Rye, Atlas Shrugged, Perhaps


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:27, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 17/9/2019, 08:28

Dnes je to na den 28 let, co vyšlo dvojalbum Use Your Illusion I & II.


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:28, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 10/1/2020, 13:40

Oficiální verze názvu kapely – tedy Guns N' Roses – je vlastně chybná. Podle skutečně korektní gramatiky by v tomto případě měl být apostrof na obou stranách, tedy Guns 'N' Roses.


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:28, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 20/1/2020, 09:32

Vystoupení Axla a Bruce Springsteena na Rock N' Roll Hall of Fame 1994, kde spolu zahráli Beatlesovskou "Come Together" (byl tam posmrtně uváděn Lennon), bylo kompletní improvizací bez jakéhokoli zkoušení, která vůbec nebyla v plánu.
Původně to měli hrát Rod Stewart a Elton John. Rod ovšem na představení kvůli zemětřesení nedorazil, producenti pak přemlouvali Bruce, aby to zahrál, ale ten odmítal. Jenže vedle u stolu seděl Axl, producenti za ním zašli, Axl si přisunul židli k Brucovi a za pár minut byla ruka v rukávě; oba pak odkráčeli na pódium a zbytek už je známá historie.
Jak víme, Axl zde uváděl Eltona a na dalších šest let to bylo naposled, co byl pořádně viděn na veřejnosti. Různé fotky z oněch "let pustiny" se začaly vynořovat až o mnoho let později.


Naposledy upravil jamillos dne 29/7/2020, 13:28, celkově upraveno 1 krát
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 29/7/2020, 09:22

Fax ohledně Slashova odchodu z GN’R, který v říjnu 1996 poslal do té doby dlouho mlčící Axl do MTV:
- Původní verze obsahovala několik drobných chyb (kvůli přepisu), tato je upravena profíky z fans komunity. 
- Těmi "hořícími kopci" Axl narážel na tehdejší požáry v Malibu. 
- Ona "zkušební doba" není zcela jasná, ale nejspíš se tím mělo zjistit, zda Slash bude chtít figurovat v Axlově nově formované partě a zda spolu tito dva budou moct vycházet. 
- Cc dole znáte z mailů jako carbon copy – tedy další lidé v příloze. 
- Big F.D. Entertainment, Inc. byla manažerská společnost Douga Goldsteina. 
- Více zde: [You must be registered and logged in to see this link.]

Text faxu: 


LIVE!!!! From "Burning Hills", California...
 
Due to overwhelming enthusiasm, and that "DIVE IN AND FIND THE MONKEY" attitude....
 
#1. There will NOT be a Guns N' Roses tour.
 
#2. There will NOT be an official Guns N' Roses web site.
 
#3. There will NOT be any NEW Guns N' Roses videos.
 
#4. There will NOT be any new Guns N' Roses involved merhandise.
 
#5. There will NOT be a Guns N' Roses Fan Club.
 
#6. There will be a new Guns N' Roses 12 song minimum recording with
three original "B" sides.
 
    NOTE: If all goes well this will be immediately repeated.
 
#7. However*******Slash will not be involved in any new Guns N' Roses
endeavors, as he has not been musically involved with Guns N Roses
since April 1994 with the exception of a BRIEF trial period with Zakk
Wylde and a 2 week trial period with Guns N' Roses in the fall
of 1996 *. He (Slash) has been "OFFICIALLY and LEGALLY" outside of the
Guns N' Roses Partnership since December 31, 1995.
 
                     ***************************************************
 
               Nothing here is Subject To Change
               Without A PERMANENT SUSPENSION
               Of the "Pseudo Studio Musician Work Ethic"
 
 
                               SINCERELY,
                               
                               W. Axl Rose
 
c.c. Big FD Ent., Inc.
Michael "Duff" McKagan
Matt Sorum
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 13/5/2021, 03:50

31. ledna 1988 proběhla hodně divoká show v newyorském The Limelight (bývalý kostel na Manhattanu). Kapela tento polo-akustický koncert udělala víceméně pro peníze, nicméně muzikanti byli v takovém stavu, že to málem nedohráli.

Jejich vlastními slovy:

"Už když jsme tam zamířili, každej z kapely byl tak na sračky, že jsme pak v průběhu představení ztráceli jednoho za druhým; nakonec padli všichni kromě mě a Axla. Bylo to komický představení, ale něco jsem si z toho vzal. Řekl jsem si, že na tom nikdy nesmím bejt tak, abych nebyl schopen hrát."
(Duff, 2011)

"Nerad to říkám, ale bylo to spíš pro peníze. Měli jsme dostat 7.500 dolarů za 45 minut. Tak jsme si řekli ok, ale nedám do toho srdce. Nikdy jsme akustický věci moc necvičili, naše songy tak ani nebyly napsaný. Takže to nikdo moc nezvládal; Axl zpíval, ostatní jenom improvizovali."
(Slash, květen 1988)

"Hráli jsme akusticky nebo polo-akusticky a všichni byli strašně ožralí. Slash spadl snad třikrát z pódia, Steven vypadl zpoza bicí soupravy, Izzy se prostě skácel a jediný, kdo zbyli na pódiu, jsme byli já a Axl."
(Duff, 1993)

"Nejhorší představení, který jsem hrál. Byl jsem naprosto mimo a třikrát jsem spadnul do davu a tak. Ale v tý době to byla sranda. Obvykle si dávám záležet, abych nebyl tak ztřískanej, že bych nemohl hrát."
(Slash, červen 1988)

"Tu akustickou část jsme celkem zvládli. Problémy nastaly, když jsme se pak pokusili pokračovat elektricky. Podle mě to bylo dost šílený!"
(Izzy, 1989)


[You must be registered and logged in to see this link.]
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 13/10/2021, 17:47

Přemýšlím kam dát hodím sem uvidíme:

- Axl měl údajně v 1994 rozjet sólo projekt
- Spolupracovat na tom měli Trent Reznor, Dave Navarro a Dave Grohl
-Projekt měl být orientován směrem k rap- industrial (metalu?)
-Projekt měl mít dvě verze, první padla okamžitě druhá ??
-Skladba Atlas Shrugged má základ prý v roce 94

Ví někdo víc?
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 13/10/2021, 19:28

Hurricane napsal:Přemýšlím kam dát hodím sem uvidíme:

- Axl měl údajně v 1994 rozjet sólo projekt
- Spolupracovat na tom měli Trent Reznor, Dave Navarro a Dave Grohl
-Projekt měl být orientován směrem k rap- industrial (metalu?)
-Projekt měl mít dvě verze, první padla okamžitě druhá ??
-Skladba Atlas Shrugged má základ prý v roce 94

Ví někdo víc?

Myslím, že tam je smíchanejch víc věcí dohromady. Dave Navarro měl bejt podle Axla náhrada za Izzyho, ale nevyšlo to z více důvodů, zejména kvůli heroinovýmu návyku páně Navarra. NIN a Jane’s Addiction Axl občas uváděl jako oblíbený kapely v tomhle směru, ale nevím nic o sólu. 
Atlas Shrugged, pokud je nám známo, má původ v roce 1999, resp. tehdy na něj nahrával Brian May kytaru, taky snad měl bejt na ChD, ale nevešel se tam, takže by asi byl bejval přistál na CD 2. Snad se ho v nějaký formě dočkáme. 
Jinak pročti třeba tohle:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Překladač: 
[You must be registered and logged in to see this link.]
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Hurricane likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 18/10/2021, 10:16

jamillos napsal:
Hurricane napsal:Přemýšlím kam dát hodím sem uvidíme:

- Axl měl údajně v 1994 rozjet sólo projekt
- Spolupracovat na tom měli Trent Reznor, Dave Navarro a Dave Grohl
-Projekt měl být orientován směrem k rap- industrial (metalu?)
-Projekt měl mít dvě verze, první padla okamžitě druhá ??
-Skladba Atlas Shrugged má základ prý v roce 94

Ví někdo víc?

Myslím, že tam je smíchanejch víc věcí dohromady. Dave Navarro měl bejt podle Axla náhrada za Izzyho, ale nevyšlo to z více důvodů, zejména kvůli heroinovýmu návyku páně Navarra. NIN a Jane’s Addiction Axl občas uváděl jako oblíbený kapely v tomhle směru, ale nevím nic o sólu. 
Atlas Shrugged, pokud je nám známo, má původ v roce 1999, resp. tehdy na něj nahrával Brian May kytaru, taky snad měl bejt na ChD, ale nevešel se tam, takže by asi byl bejval přistál na CD 2. Snad se ho v nějaký formě dočkáme. 
Jinak pročti třeba tohle:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Překladač: 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Čtu a je to dost zajímavé.
Vlastně teď se dočítám že dnes kluci navazují na hudbu z roku 1996! Hard School by tak stará být mohla dle toho s Jackiem Chanem. To by znamenalo že jednou z dalších písní by mohla být i Down by the Ocean.... Co čtu tak díky zkouškám (nejen) se Zakkem tu máme dost materiálu únor-srpen 95 a pak tuším začátek 96 a podzim 96. Je otázkou kde všude je Slash?

V roce 2002 se Axl zmínil o Slashově práci:

"Myslím, že některé z riffů, které hrál, byly nejzlejší, nejmodernější, nejbluesovější, nejrockovější věcí od dob Aerosmith's Rocks. Verze Aerosmith Rocks z roku 2000 nebo Aerosmith Rocks z roku 1996 v době, kdy bychom ji vydali (desku). Nevím, jestli bych v té době vůbec chtěl jet na světové turné, ale chtěl jsem tu desku dát dohromady a mohli jsme to udělat? Ano. Není to něco, k čemu bych chtěl přistupovat (bez Slashe), protože v té době jsem znal jen jednoho člověka, který dokázal určité riffy udělat tímto způsobem. Pořád jsme potřebovali spolupráci celé kapely, abychom napsali ty nejlepší písničky."
gnronline.com, 12. srpna 2002

Z tohoto období by chtělo vědět fakt víc, ale čím víc čtu tím víc vidím že "mají nedokončenou práci, kteroužto je nutno dokončit".
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 22/10/2021, 08:07

Hurricane napsal:
jamillos napsal:
Hurricane napsal:Přemýšlím kam dát hodím sem uvidíme:

- Axl měl údajně v 1994 rozjet sólo projekt
- Spolupracovat na tom měli Trent Reznor, Dave Navarro a Dave Grohl
-Projekt měl být orientován směrem k rap- industrial (metalu?)
-Projekt měl mít dvě verze, první padla okamžitě druhá ??
-Skladba Atlas Shrugged má základ prý v roce 94

Ví někdo víc?

Myslím, že tam je smíchanejch víc věcí dohromady. Dave Navarro měl bejt podle Axla náhrada za Izzyho, ale nevyšlo to z více důvodů, zejména kvůli heroinovýmu návyku páně Navarra. NIN a Jane’s Addiction Axl občas uváděl jako oblíbený kapely v tomhle směru, ale nevím nic o sólu. 
Atlas Shrugged, pokud je nám známo, má původ v roce 1999, resp. tehdy na něj nahrával Brian May kytaru, taky snad měl bejt na ChD, ale nevešel se tam, takže by asi byl bejval přistál na CD 2. Snad se ho v nějaký formě dočkáme. 
Jinak pročti třeba tohle:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Překladač: 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Čtu a je to dost zajímavé.
Vlastně teď se dočítám že dnes kluci navazují na hudbu z roku 1996! Hard School by tak stará být mohla dle toho s Jackiem Chanem. To by znamenalo že jednou z dalších písní by mohla být i Down by the Ocean.... Co čtu tak díky zkouškám (nejen) se Zakkem tu máme dost materiálu únor-srpen 95 a pak tuším začátek 96 a podzim 96. Je otázkou kde všude je Slash?

V roce 2002 se Axl zmínil o Slashově práci:

"Myslím, že některé z riffů, které hrál, byly nejzlejší, nejmodernější, nejbluesovější, nejrockovější věcí od dob Aerosmith's Rocks. Verze Aerosmith Rocks z roku 2000 nebo Aerosmith Rocks z roku 1996 v době, kdy bychom ji vydali (desku). Nevím, jestli bych v té době vůbec chtěl jet na světové turné, ale chtěl jsem tu desku dát dohromady a mohli jsme to udělat? Ano. Není to něco, k čemu bych chtěl přistupovat (bez Slashe), protože v té době jsem znal jen jednoho člověka, který dokázal určité riffy udělat tímto způsobem. Pořád jsme potřebovali spolupráci celé kapely, abychom napsali ty nejlepší písničky."
gnronline.com, 12. srpna 2002

Z tohoto období by chtělo vědět fakt víc, ale čím víc čtu tím víc vidím že "mají nedokončenou práci, kteroužto je nutno dokončit".

Down By The Ocean by měla bejt od Izzyho s Duffem a snad z roku 1995 (!). Hard School alias Jackie Chan atd. by měla mít původ v roce 96 a This I Love dokonce 93. Zbytek z CD asi od roku 99, ale to jen podle zatím dosavadních informací, některý songy samozřejmě můžou bejt starší. 
Něco taky najdeš tady – Chinese Whispers: 
[You must be registered and logged in to see this link.]
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 22/10/2021, 18:53

jamillos napsal:
Hurricane napsal:
jamillos napsal:
Hurricane napsal:Přemýšlím kam dát hodím sem uvidíme:

- Axl měl údajně v 1994 rozjet sólo projekt
- Spolupracovat na tom měli Trent Reznor, Dave Navarro a Dave Grohl
-Projekt měl být orientován směrem k rap- industrial (metalu?)
-Projekt měl mít dvě verze, první padla okamžitě druhá ??
-Skladba Atlas Shrugged má základ prý v roce 94

Ví někdo víc?

Myslím, že tam je smíchanejch víc věcí dohromady. Dave Navarro měl bejt podle Axla náhrada za Izzyho, ale nevyšlo to z více důvodů, zejména kvůli heroinovýmu návyku páně Navarra. NIN a Jane’s Addiction Axl občas uváděl jako oblíbený kapely v tomhle směru, ale nevím nic o sólu. 
Atlas Shrugged, pokud je nám známo, má původ v roce 1999, resp. tehdy na něj nahrával Brian May kytaru, taky snad měl bejt na ChD, ale nevešel se tam, takže by asi byl bejval přistál na CD 2. Snad se ho v nějaký formě dočkáme. 
Jinak pročti třeba tohle:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Překladač: 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Čtu a je to dost zajímavé.
Vlastně teď se dočítám že dnes kluci navazují na hudbu z roku 1996! Hard School by tak stará být mohla dle toho s Jackiem Chanem. To by znamenalo že jednou z dalších písní by mohla být i Down by the Ocean.... Co čtu tak díky zkouškám (nejen) se Zakkem tu máme dost materiálu únor-srpen 95 a pak tuším začátek 96 a podzim 96. Je otázkou kde všude je Slash?

V roce 2002 se Axl zmínil o Slashově práci:

"Myslím, že některé z riffů, které hrál, byly nejzlejší, nejmodernější, nejbluesovější, nejrockovější věcí od dob Aerosmith's Rocks. Verze Aerosmith Rocks z roku 2000 nebo Aerosmith Rocks z roku 1996 v době, kdy bychom ji vydali (desku). Nevím, jestli bych v té době vůbec chtěl jet na světové turné, ale chtěl jsem tu desku dát dohromady a mohli jsme to udělat? Ano. Není to něco, k čemu bych chtěl přistupovat (bez Slashe), protože v té době jsem znal jen jednoho člověka, který dokázal určité riffy udělat tímto způsobem. Pořád jsme potřebovali spolupráci celé kapely, abychom napsali ty nejlepší písničky."
gnronline.com, 12. srpna 2002

Z tohoto období by chtělo vědět fakt víc, ale čím víc čtu tím víc vidím že "mají nedokončenou práci, kteroužto je nutno dokončit".

Down By The Ocean by měla bejt od Izzyho s Duffem a snad z roku 1995 (!). Hard School alias Jackie Chan atd. by měla mít původ v roce 96 a This I Love dokonce 93. Zbytek z CD asi od roku 99, ale to jen podle zatím dosavadních informací, některý songy samozřejmě můžou bejt starší. 
Něco taky najdeš tady – Chinese Whispers: 
[You must be registered and logged in to see this link.]

No co jsem našel, ale je to nepodložený (respektive Izzy tvrdí že to napsal s Kaltiem, ale nic víc....náhoda? nemyslím si) - [You must be registered and logged in to see this link.]
 -Skladba od Izzyho jménem Box z alba Fire z roku 2007. Část textu:

He lives in a box down by the ocean
Down by the sea side at the hill
Palm trees it ain't the beauty look, good though
Eventhough he looks pretty ill

A když to slyšíš tak i slyšíš že by se tam Axl hodně slušně vyjímal (slyším jej), slyším tam osobně věci typu Patience. V závěru je pak slyšet prostor pro Slashovo solo.

Jinak informace tebou psané už mám přečtené Very Happy
A to jste věděli, že...? 4de98246afaa0dc82f6dea9bf4b56f8a

Jinak CHD, to vydané krom TIL a Prostitute je 99, Prostitute je 98. Skladba Oh My God je pak cca 1997 co jsem pochopil, Duff se vyjádřil že to nějak snad měl hrát či co....dále z únor-červenec 95 cca 3 rozepsané věci se Zakkem, obě strany nejdříve potvrdily pak zase že to není.....+ cca 2-3 nevydaný singl z 98 k různým filmům, ted si nevybavím přesně....Každopádně začnu dávat dohromady pseudo knihu na tohle téma páč ta cesta k reunionu a chystané desce je velmi fascinující Smile
Tady fotka která tu už asi byla..,...

.....a zajímavý je rovněž návrat Slashe 97/98. S Axlem se ale nesetkal.
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 23/10/2021, 14:04

Věděli jste že Mike Patton (Faith No More, Mr. Bungle, Fantômas) byl jedním z potenciálních zpěváků Velvet Revolveru?
 -Patton má celkem v oblibě GnR
 -FNM byli předskokany GnR během UYI Tour, včetně Strahova 1992
 -Pattonův hlasový rozsah je 6 oktáv
 -Patton mohl způsobit, že pokud by vstoupil zjevně bychom měli doslova DVOJE GnR- Patton umí udělat podobné vokály jako Axl, vlastně by v takovém případě Axl dopadl spíše hůře. Nakonec i toto bude důvod (podobnost) proč nebyl přijat.
-Styl FNM je je Alternativní, slyšíme rock/metal v mixu s rapem, funkem, trip hopem, různou elektronikou.....osobně je dost žeru Very Happy Axl se v nich dost možná inspiroval, My World není nepodobná některým skladbám právě od FNM. A totéž platí i pro ChD coby placku. Podoba FNM a GnR tak je místy opravdu velká.

Zde přidávám odkazy kde můžeme slyšet jejich podobnost, první je Mr Bungle kde to Mike bere velmi funkově a tak jako zlehka, nicméně cover na WTTJ:
-

Legendární skladba EPIC
-

Stripsearch, inspirace na Silkworms a podobné?
-


V rozhovoru se Scottem Ianem z Anthrax a Andreasem Kisserem ze Sepultury Patton řekl, že Guns N' Roses se k Faith No More po dobu turné chovali špatně. „Jednoho dne jsem se tak nudil. Bylo to jen takové přetahovací turné s těmi kluky – nerad to říkám,“ řekl.

"Zacházeli s námi jako s hovnem." Platili nám opravdu dobře, ale my jsme opravdu, prostě každý den, hledali něco, co bychom mohli udělat. Takže jednoho dne jsem pomočil celý jeho teleprompter. “
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 23/10/2021, 15:58

Já jsem dokonce někde četl, že Patton nebo někdo od nich snad tehdy měl Axlovi nasrat do džusu nebo co, ale už nevim, jak reálný to je... A to jste věděli, že...? 1f606
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 24/10/2021, 13:35

Je mnoho maličkostí o kapele které víme ale neuvědomíme si. A hlavně když píšu, obzvláště do tohoto vlákna doufám že si to nový/budoucí fans přečtou a snad neodsoudí nic co kdy kapelou prošlo.

-Věděli jste že Dizzy Reed byl na stejné úrovni jako Gilby a Matt?
 -Dizzy zpočátku držel s větší částí  skupiny, hrál i na sólovkách Duffa a Gilbyho.
 -Slash Dizzyho nemusel, ale nikoliv z osobních důvodů ale proto že byl klávesák. Ze Slashova pohledu totiž GnR klávesáka nikdy nepotřebovali....no nakonec si zvykl. Ba co víc Dizzy hrál na klávesy i na první desce Snakepitu.
-Axl a Dizzy se sblížili koncem let devadesátých, zjevně v době kdy Axl "zjistil" že je Dizzy jediným členem co zůstal. Dizzy byl tak v této době povýšen na úroveň vyšší.

KE GILBYMU a TOBIASOVI
 -Gilby byl kytaristou kterého bral Slash,Duff a Matt jako plnohodnotnou náhradu za Izzyho. Axl se k tomu stavěl opačně.

-V případě Paula Tobiase šlo o pravý opak, Axl jej bral za člena (ovšem bral ohled na kapelu, i když i to je relativní - Tobias byl pomocný člen, bohužel vyhovujíc jen Axlovi), ovšem ne ihned - Tobias se plnohodnotným členem stal v letech 1996/1997.

-Paul Tobias učil v letech 1995/1996 Axla na kytaru. Dle slov Matta Soruma Axl hrál velmi dobře, jako by hrál už 10 let.

-Gilby podal žalobu na GnR (teď si ale nevzpomenu kdy a přesný důvodu)

-Na desce Live Era jsou Gilby a Matt vedení jako tzv "Additional musicians" tzn doprovodní hudebníci. Oba to velmi pobouřilo. Gilby se vyjadřoval zklamaně o Axlovi a zejména Slashovi. Později se ale Gilby s Axlem zjevně usmířil, Axl byl hostem ve skladbě Dead Horse na koncertě v roce 2000. Se Slashem se usmířil rovněž, ale termína nějákého společného účinkování nevím.

-Paul Tobias byl druhý West Arkeen. Se skupinou spolupracoval už od začátku, ale tehdy se podílel pouze na textech (např. Shadow Of Your Love, Back off Bitch).

-Izzy, Axl a Paul jsou z Indiany, resp. z Lafayette. Nevíme ale v tuto chvíli jak:
 a) dnes Axl a Tobias vycházejí
 b) Jak po roce cca 1986 vycházejí Tobias a Izzy, řečeno bylo jen že Tobias měl lehce podobný styl v jednu dobu.

-Matt Sorum byl údajně vyhozen jen proto že Axlovi řekl že tobias "je jen nástroj"

-Tobias z kapely odešel protože se nechtěl účastnit turné.

-Paul Tobias byl údajně tím kdo Axlovi řekl (coby kamarád) ať v roce 1985 (možná už 84 u HR) ať přijme SLASHe.

-DJ Ashba byl Axlem požádán aby zůstal a hrál se Slashem. Ashba prohlásil cosi ve smyslu že se nechce plést do cesty svého idolu a že chce jako fanoušek GnR klasický reunion.



Týpek v tomto videu z rozhovoru 88/89 je údajně Tobias. Skloňováno je ale i jméno Davea Lanka, člena Mank Rage (které založil - jak jinak- s Tobiasem). Po Lafayette se tak potloukala partička Rose/Stradlin/Lank a Tobias. Lank je mimochodem podespán jako spoluautor pod nikdy na živo hranou skladbou "Don't Damn Me" z UYI 1.

Matt k vyhazovu:
"Potom do studia vešel Paul Huge a udělal špatnou poznámku o Slashovi. Řekl jsem: "Neříkej to, když jsem v místnosti." Pak si Axl lehl, pohádal jsem se s ním a bylo po všem. . Huge mě následoval na parkoviště a řekl: Vrať se. Řekl jsem, nemůžu se vrátit, vyhodil mě. Cítíš se dobře, že jsi rozbil jednu z nejlepších kapel, které kdy žili? [...] Paul Huge je Yoko Ono z GN'R"


A to jste věděli, že...? 2Q==


Naposledy upravil Hurricane dne 30/10/2021, 01:48, celkově upraveno 1 krát
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 25/10/2021, 13:56

Trocha statistik:
[You must be registered and logged in to see this link.]
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 26/10/2021, 01:30

Věděli jste že se reunion měl zúčastnit i Gilby?
 -V roce 2016/17 mu bylo nabídnuta show, je otázkou zda-li i členství ale spíše nikoliv
 -Odmítl protože toho večera se to krylo s koncertem jeho dcery což pro něj, coby otce bylo důležitější

 Vypadá to tedy že kapela je se Stevenem relativně ok, s Gilbym ok, s Izzym.....no ten příběh reunionu s ním známe, jediné co k tomu říct - Slash v roce 2005 prohlásil že se potenciálního reunionu Izzy nezúčastní protože nebude mít zájem, což pak potvrzují Duffova slova (2016) o nachystané aparatuře ale Izzyho nezájmu. A pak je tu Matt Sorum....Matt je někdo s kým má Axl zjevně problém který prostě nedokáže překousnout - Where's Matt??

-V roce 2016 fanynka GnR přinesla na show kde byl za bicími Steven plakát Where's Izzy??. Axl se na plakát podíval a jeho reakce byla ''No to je dobrá otázka!'' (viz výše). Později však byl plakát zničen - o 10 minut později po Stevenově setu při November Rainb přišla za ní ochranka ať jí nápis fanynka nápis odevzdá že to nemůže mít, údajně příkaz kapely. A tak jej roztrhali a odnesli. Později se ukázalo, že za tím stojí Team Brazil, respektive náš drahý miláček Fernando Lebeis.

Osobně přidávám poznámku že z mého pohledu je Fernando Lebeis neskutečný kus č*rák který se na GnR snaží jen vidělat. Měl by být vyhozen, chápu že jej ale Axl a spol drží kvůli Betě, bohužel Beto tvůj syn se ti opravdu vymkl z rukou....


A to jste věděli, že...? Images?q=tbn:ANd9GcTPwU19W5E6TjEoQh4eFHeXPwJ8fNsewsD1Rw1pqq_z2Cf7TSmzHy7WPsoCISwklPeVZFw&usqp=CAU
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro jamillos 26/10/2021, 11:59

jamillos napsal:Trocha statistik:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lepší verze:
[You must be registered and logged in to see this link.]
jamillos
jamillos

Poèet pøíspìvkù : 1634
Join date : 24. 03. 16
Location : ZZ9 Plural Z Alpha

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 30/10/2021, 01:43

Don't Cry je údajně úplně písní napsanou pro GUNS N' ROSES!

Vznikla v březnu roku 1985, Axl Rose se letos během koncertu v Atlantic City vyjádřil:

"Šel jsem k Izzymu a hodil jsem mu do okna pár kamenů. Přišel k oknu a bál se, že jsem mu přišel nakopat zadek. Hádali jsme se už několik měsíců. Bylo to jako v Blues Brothers. 'Musíme dát kapelu zase dohromady'... Sedli jsme si a já říkám: 'Hele, mám fakt depresivní texty'. A on na to: "Mám fakt depresivní kytarový part. A já na to: 'Perfektní, máme to hotové'."

Pracovní název písně byl trošku delší než výsledná podoba - Don't You Cry Tonight.

A to jste věděli, že...? Izzy-stradlin-and-axl-rose-of-the-rock-band-guns-n-roses-performs-at-picture-id135941521?s=2048x2048
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

jamillos likes this post

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Hurricane 11/11/2021, 00:43

Věděli jste že Bumblefoot mohl být členem už v roce 2004?

-Skupině jej doporučil Joe Satriani
-Ze skupiny jej kontaktoval Chris Pitman
-BBF se o kontaktu prořekl a musel leccos pak na žádost managementu odvolával.

- BBF v roce 2004 věc částečně odmítl, byl v šoku z toho co se stalo Dimebagu Darrellovi.
Hurricane
Hurricane

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 02. 10. 16
Age : 26
Location : Klecany

http://www.touring-series.rgpl.eu

Návrat nahoru Goto down

A to jste věděli, že...? Empty Re: A to jste věděli, že...?

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru